Pages Menu
Categories Menu

Olej kokosowy

Olej kokosowy

Olej kokosowy

Nie ma sobie równych olej kokosowy, o ile oczywiście mowa o prawdziwym oleju tego typu, gdyż na rynku nie brak dzisiaj rozmaitych rodzajów podróbek tego znamienitego specyfiku pielęgnacyjno-odżywczego. Jego zastosowanie znane jest od dawien dawna, stosowano go już parę epok temu! Mimo wszystko dzisiaj, z racji powrotu mody na bycie eco, właśnie olej kokosowy nabiera coraz to większego rozgłosu.http://konsultant24.pl/zarobki-lekarzy-w-niemczech.php Wśród powszechnych zastosowań tego preparatu, szczególnie popularne jest jego użycie na przykład w kuchni, a nie tylko w dziedzinie kosmetyki.

Warto wiedzieć, że olej ten posiada całą masę zdrowotnych oraz pielęgnacyjnych właściwości. Jest to wbrew pozorom rewelacyjne rozwiązanie dla tych, którzy chcą się odchudzać z sukcesem i w stosunkowo szybkim czasie. Jeżeli mowa o tym aspekcie, to badania naukowe jednoznacznie wykazały, że jest to idealne rozwiązanie w przypadku osób starających się zrzucić zbędną tkankę tłuszczową, które są otyłe i mają nadwagę. Najbardziej jest to trafiony wybór przy osobach mających za dużo kilogramów w postaci fałdki na brzuchu. Nie zapominajmy też o tym, że tłuszcz ten jest wykorzystywany do spalania kalorii, mimo że olej, to jednak pozwala na znaczące usprawnienie okna lubuskie perystaltyki jelit i przyspieszenie przemiany materii. Ponadto olejowi temu przypisuje się właściwości pielęgnacyjne. Miąższ kokosu jest uznawany za najzdrowszy z wszystkich owoców świata.

Wszystko to za sprawą specjalnych składników nim zawartych, jakimi są MCT czyli trójglicerydy. Warto wiedzieć, że w nich jest sporo tłuszczów nasyconych, jakie z kolei za zdrowe nie są, ale jeżeli decydujemy się na przyswajanie oleju kokosowego w umiarkowanych, wskazanych powszechnie ilościach, nie ma się czego obawiać. Olej ten świetnie metabolizuje. Dlatego też polecany jest wtedy, kiedy tkanka tłuszczowa jest zbyt obfita. Ponadto pozwala to na zlikwidowanie zbędnych kalorii i zwiększenie porcji codziennej energii, stąd warto ten olej zastąpić jako środek do smażenia, lepszy niż wszelkiego typu oliwy czy oleje standardowe.

Nie dopuści do powstania u nas nadwagi bowiem zmniejsza chęć na podjadanie. Kobiety z brzuszkiem dostrzegają mniejszą oponkę właśnie po systematycznym spożywaniu tego oleju przez parę regularnych tygodni. Olej kokosowy wykazuje też silne działania prozdrowotne, przez co rozumie się zapobieganie chorobom układu krążeniowego. W zakresie kosmetyki natomiast olej ten posiada bardzo duże znaczenie, ponieważ za sprawą tłuszczów w nim zawartych możliwe okazuje się nawilżenie skóry a co za tym idzie także jej stosowne odżywienie. Szczególnie jest on zalecany osobom mającym tendencję do suchej skóry. Jest idealny przy cerze odwodnionej. Ma też wiele właściwości antybakteryjnych. Zwalcza trądzik, dlatego też istotne jest zwrócenie na niego uwagi w przypadku ewentualnych problemów skórnych. Jest idealną ochroną także przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Co więcej jest to skuteczna ochrona dostępna przede wszystkim w postaci kremu z filtrem.

Wpis zawdzięczamy